Kilka przydatnych informacji o kasach fiskalnych

Kasy fiskalne są obecne w  każdym sklepie, hurtowni czy nawet w taksówce. Dlaczego są wymagane? Kto jestkasa fiskalna, drukarka fiskalna, posnet, instalacja, kursy, szkolenia, serwis kasy fiskalnej, serwis komputerowy, sklep komputerowy, Niepołomice zwolniony z jej posiadania. Gdzie można je  dostać i je serwisować ?

Czym jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna nazywana jest również kasą rejestracyjną, to elektroniczne urządzenie, służące do prowadzenia zapisu  obrotu podatku za sprzedane towary. Czyli kasa fiskalna służy do rejestrowania i potwierdzenia naszej sprzedaży.

kasa fiskalna, drukarka fiskalna, posnet, instalacja, kursy, szkolenia, serwis kasy fiskalnej, serwis komputerowy, sklep komputerowy, Niepołomice

Kto ma obowiązek jej posiadania?

Kasę fiskalna muszą posiadać podatnicy którzy dokonują sprzedaży towarów i usług osobom (fizycznym) którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Jednak Minister Finansów w rozporządzeniu z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących przewidział kilka odstępstw od tego obowiązku.

 Kto jest zwolniony?

Są ściśle określone kryteria co do zwolnień z prowadzenia ewidencji.

Jednym z takich przykładów jest sprzedaż wysyłkowa towarów. Warunkiem jest otrzymanie zapłaty

za wykonana czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynikało, której konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana wpłata (dane nabywcy, w tym jego adres). Czyli po prostu zapłata musi zostać udokumentowana.

Zwolnienie ze względu na nie przekroczenie 20 tys. obrotukasa fiskalna, drukarka fiskalna, posnet, instalacja, kursy, szkolenia, serwis kasy fiskalnej, serwis komputerowy, sklep komputerowy, Niepołomice, taxi, kasa fiskalna taksówka,

Rozporządzenie Ministra Finansów przewiduje również zwolnienie ze względu na wysokość obrotów. Jeśli w danym roku podatkowym obroty ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczą kwoty 20 tys. zł, wówczas podatnik nie ma obowiązku instalowania kasy fiskalnej. Obowiązek taki powstaje po upływie dwóch miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym podatnik przekroczył limit 20 tys. zł.Podatnicy, którzy korzystają ze zwolnienia z podatku VAT, ponieważ są drobnymi przedsiębiorcami (o których mowa w art. 113 ustawy o VAT) muszą pamiętać, że zwolnienie z VAT nie oznacza, że są również zwolnieni z ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących! Może się zdarzyć, że przekroczą dopuszczalny limit obrotu 20 tys. zł i będą zobowiązani do stosowania kas fiskalnych.

Termin instalowania kas fiskalnych

Kasa fiskalna musi zostać zarejestrowaną przed pierwszą sprzedażą. Dlatego że od 2017 roku przedsiębiorcy którzy utracili prawo do zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej mają obowiązek zewidencjonowania sprzedaży na niej z chwilą wykonania usługi. Przy czym nie będzie mieć tutaj zastosowania dwumiesięczny okres wyczekiwania. Kasę fiskalną należy zainstalować z chwilą wykonania usługi objętej obowiązkiem jej instalacji. Procedurę zgłoszenia kasy do Urzędu Skarbowego i fiskalizacji można znaleźć w artykule o zgłoszeniu kasy.

Zwrot za zakup pierwszej kasy.

Osoby które zaopatrzą się w kasę fiskalną, oprócz odliczenia sobie podatku VAT, a samą kasę wprowadzić do rejestru środków trwałych, mogą również skorzystać z ulgi za zakup na kasy fiskalne. Jest to zgodne z ustawa o VAT, podatnicy którzy  rozpoczęli  ewidencje obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących ich terminach mogą odliczyć od podatku kwotę odpowiadającą 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł. Czyli mówiąc prościej jeżeli jest to naszą pierwsza kasą fiskalną możemy starać się o zwrot kosztów zakupu kasy. W sklepie PCLAP-ALERT posiadamy szeroki wybór kas i drukarek fiskalnych firmy POSNET. W rozmaitych segmentach cenowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kas i drukarek fiskalnych.  kasa fiskalna, drukarka fiskalna, posnet, instalacja, kursy, szkolenia, serwis kasy fiskalnej, serwis komputerowy, sklep komputerowy, Niepołomice, posnet,

Drukarka czy kasa fiskalna.

Jeżeli stają Państwo przed dylematem czy wybrać tradycyjną kasę czy drukarkę fiskalną, nasi pracownicy doradzą jaki wybór będzie dla Państwa najbardziej korzystny. Zasadniczą różnicą jest to że  kasa fiskalna może działać samodzielnie, bazę towarów posiada wewnątrz urządzenia, natomiast  drukarka fiskalna sama w sobie nie posiada bazy towarów.

 

Sklep PCLAP-ALERT posiada bogaty wybór kas i drukarek fiskalnych dopasowanych do potrzeb każdej firmy. Serwisujemy, szkolimy i opiekujemy się naszymi klientami. Posiadamy kasy i drukarki fiskalne firmy POSNET.

 

 

 

                                                                  ZAPRASZAMY

kasa fiskalna, drukarka fiskalna, posnet, instalacja, kursy, szkolenia, serwis kasy fiskalnej, serwis komputerowy, sklep komputerowy, Niepołomice, logo pclap-alert,

 

Sklep Serwis komputerowy Niepołomice koło Wieliczka, Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

Sklep komputerowy tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

Serwis komputerowy 608 025 708

Sklep komputerowy w Niepołomicach w którym prowadzimy sprzedaż:

– komputerów nowych i używanych

– kasy i drukarki fiskalne

– drukarki atramentowe i laserowe

– tusze i tonery do drukarek

– akcesoria komputerowe i monitory

– oprogramowanie dla firm

Serwis komputerowy w Niepołomicach w który świadczymy usługi:

– naprawa laptopów

– naprawa komputerów stacjonarnych

– serwis kas fiskalnych

– serwis drukarek fiskalnych

– wymiana bga, reballing, naprawa zasilania, programowanie bios

-czyszczenie laptopa, instalacja systemów operacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *